KNIV, ben/sølv, sidste halvdel af det 20. århundrede.

452020. KNIV, ben/sølv, sidste halvdel af det 20. århundrede.

Sølvstemplet: Sune Orsen Vapen & Smide (ORS), Ånge, 830 (83 % sølvindhold) H10 (1982).
Sort læderskede med sølvdetaljer.

Bladlængde 10,5 cm, længde eksklusiv kappe 21 cm, total længde 23,5 cm.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 865