HANS HEDBERG. Fad, plantain, signeret, Biot, Frankrig.

451782. HANS HEDBERG. Fad, plantain, signeret, Biot, Frankrig.

Starkeld fajance, meleret glasur grøn. Diameter 9 cm. Herkomst: Ifølge oplysninger fra Hans Hedbergs sommerhus ved Köpmanholmen, Örnsköldsvik.

Brugsslitage.

Kunstner/designer

Hans Hedberg (1917–2007)

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Kunstner/designer

Hans Hedberg (1917–2007)

Antal besøg: 1.573