SVEN PALMQVIST. Vase, 'Ravenna' for Orrefors, signeret.

451748. SVEN PALMQVIST. Vase, 'Ravenna' for Orrefors, signeret.

Grøn og turkis ravenna teknik. Signeret Orrefors Ravenna 2743, Sven Palmqvist.
Højde 14, diameter 16 cm.

Ridser på undersiden.

Kunstner/designer

Sven Palmqvist (1906–1984)

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 14, diameter 16 cm.

Ridser på undersiden.

Kunstner/designer

Sven Palmqvist (1906–1984)

Antal besøg: 1.539