LISA LARSON. "Bulldogg Maxi" i stentøj, Gustavsberg, designet i 1972.
451406. LISA LARSON. "Bulldogg Maxi" i stentøj, Gustavsberg, designet i 1972.
Lisa Larson for Gustavsberg, bulldog Maxi i Kennel-serien. Designet i 1972. Højde 31 cm, længde 32 cm. Stemplet Gustavsberg Lisa L. Made in Sweden, og signeret dec. Lisa L. K-Studio Gustavsberg SVERIGE.