GLAS OBJEKTER, 8 stk, 1800/2000 årh.

451251. GLAS OBJEKTER, 8 stk, 1800/2000 årh.

Glaskrukke med låg højde 19 cm.
Spiritusflaske med teksten "Brödrafolkens vel" 24 cm.
Ætset karaffel med prop 29 cm.
Malet karaffel 22 cm.
Jordkande 24 cm.
Jordskål på fod 24,5 cm.
Vase Sven Palmqvist Orrefors signeret 15,5 cm.
Sukkerboks presset glas 9 cm.

Kantstødt med kærv på fod, belægning indvendig kande.

Få foretaget en gratis vurdering!

Malet karaffel 22 cm.
Jordkande 24 cm.
Jordskål på fod 24,5 cm.
Sukkerboks presset glas 9 cm.

Antal besøg: 537