Certina New Art armbåndsur, automatisk urværk, firkantet urkasse, forgyldt, 31 mm, 1960'erne.
Armbåndsur, Certina Quartz, forgyldt urkasse, diameter 34 mm Armbåndsur, Louise Philippe, quartz, forgyldt urkasse, 36 mm.
Brugsslitage, alle ure fungerer på testtidspunktet.