HERREUR, OMEGA Constellation, stål, 1950'erne.

450656. HERREUR, OMEGA Constellation, stål, 1950'erne.

Omega Constellation automat, serienummer 13767536, ca. 1953, kaliber 354, 17 juveler, hammer automat.
Diameter 34 mm, sølvskive med guldindeksering, midterste sekunder, original krone.

Brugsslitage, glas med ridser, urværket fungerer upåklageligt ved test.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.584