KONSOLBORD, sengustaviansk Stockholm-værk.

4505658. KONSOLBORD, sengustaviansk Stockholm-værk.

Forgyldt med percussionsmetal og malet med porfyriimitation. Indretning af fleuroner samt perler. Nedadgående tilspidsede ben med cannellerier. Disk i Marbre Bleu Turquin. H 84, 67 x 35 cm.

Slid og slitage. Mindre skader.

Tema

Eclectic & Decorative

Få foretaget en gratis vurdering!

Tema

Eclectic & Decorative

Antal besøg: 881