6 middagstallerkener, diameter 24,5 cm 12 forretstallerkener, diameter 21 cm 4 dybe tallerkener, diameter 20 cm 5 tallerkener, diameter 18 cm 3 fade, længde 24-35 cm 1 smørskærer og lille saucegryde.
1 dyb tallerken og stort fad med afslag på kanten, Brugsslitage, bestikridser, snavs, saucekande med hårgrænse.