STÆLLESTOLE OG BORD, hårdttræ, 3 dele, 19.-20. århundrede.

449408. STÆLLESTOLE OG BORD, hårdttræ, 3 dele, 19.-20. århundrede.

2 lænestole, broderet sæde og ryg, neo-rokoko stil, anden halvdel af det 20. århundrede, ryghøjde 86 cm Rundt bord, sidste fjerdedel af 1800-tallet, højde 78 cm, diameter 47 cm.

Brugsslitage Mindre pletter på sæderne Fineren er nogle steder hævet på bordpladen.

Få foretaget en gratis vurdering!

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besøg: 651