REJSEKUFFERT, Neverbreak Trunks, L. Goldsmith & Son, USA, 1920/30'erne.

4491493. REJSEKUFFERT, Neverbreak Trunks, L. Goldsmith & Son, USA, 1920/30'erne.

Plak markeret på låsen. Med tekstilbetrukket interiør. Udenfor med fragtlabels, herunder norske og svenske Amerika Linien.

Bredde 112 cm. Dybde 61 cm. Højde 66 cm.

Slid og slitage. Skader. Snavs og pletter. Metal skruer. Lås og nøgle mangler.

Tema

Art & Antiques XI

Få foretaget en gratis vurdering!

Tema

Art & Antiques XI

Antal besøg: 552