44912. TOILETBORD, nyrokoko, anden halvdel af 1800-tallet.
Mahogni. Hvælvet front. Skuffer i kanten. Længde 130, bredde 58, højde 80 cm, spejlhøjde 116 cm.
Skader, beskadiget glasplade medfølger. Ellers mindre revner og slitage, løse trædetaljer, dele mangler.