AXEL FRIDELL. Ingeniør Victor Hübinette, 1917.

4490437. AXEL FRIDELL. Ingeniør Victor Hübinette, 1917.

Ætsning, signeret med blyant.

19,5 x 14,7 cm.

Rammemål: 39 x 31 cm.

Ikke undersøgt uden for rammen. Overfladeslitage. Gulnet.

Kunstner/designer

Axel Fridell (1894–1935)

Få foretaget en gratis vurdering!

Ætsning, signeret med blyant.

19,5 x 14,7 cm.

Rammemål: 39 x 31 cm.

Kunstner/designer

Axel Fridell (1894–1935)

Antal besøg: 156