SMYKKER, 8 dele, bl.a. glas, guttaperka og kul, omkring århundredeskiftet 18/1900.

448892. SMYKKER, 8 dele, bl.a. glas, guttaperka og kul, omkring århundredeskiftet 18/1900.

3 halskæder, længde 44 - 120 cm.
1 par øreringe, længde 2,7 cm.
2 brocher, længde ca 5,5 cm.
1 kostumeapplikation, længde 20 cm, bredde 14 cm 1 plasthårnål med rhinsten, 1930'erne, længde 12 cm.

Brugsslitage, ridser, påføring af kjole med en manglende perlerække. 1 par defekte skrue-øreringe medfølger.

Få foretaget en gratis vurdering!

2 brocher, længde ca 5,5 cm.

Antal besøg: 1.307