SMYKKER, 8 dele, bl.a. glas, guttaperka og kul, omkring århundredeskiftet 18/1900.
448892. SMYKKER, 8 dele, bl.a. glas, guttaperka og kul, omkring århundredeskiftet 18/1900.
3 halskæder, længde 44 - 120 cm.
1 par øreringe, længde 2,7 cm.
2 brocher, længde ca 5,5 cm.
1 kostumeapplikation, længde 20 cm, bredde 14 cm 1 plasthårnål med rhinsten, 1930'erne, længde 12 cm.
Brugsslitage, ridser, påføring af kjole med en manglende perlerække. 1 par defekte skrue-øreringe medfølger.
2 brocher, længde ca 5,5 cm.