BORD, valnød, anden del af 1800-tallet.

448854. BORD, valnød, anden del af 1800-tallet.

Udtrækkeligt bord med hjulskiver. Senere indstiksbrædder i fyrretræ. Længde 116 + 50 + 50 cm. Bredde 104 cm. Højde 78 cm. Messingdæksel til hjulskiver medfølger.

Brugsslitage. Der opstår ridser og mindre blå mærker. Påberåber sig bilagsudtræk.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 520