EN GEORGE IV INDGRAVERET SØLVKOP.

4484127. EN GEORGE IV INDGRAVERET SØLVKOP.

Koppen med forgyldt indvendig og blad/blomsterindgraveret udsmykning på ydersiden. Hallmarked (Producentens navn båret), London, 1821. Højde 10 cm x diameter 8,5 cm, vægt 5,4 ozt.

Slid i forhold til alder og brug, misformet på steder, splittet til sølv, mærker og ridser. Se venligst online billeder.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 186