448224. BAG, Christian Dior, 1970'erne/80'erne.
Monogrammønstret lærred med læderdetaljer. Øverste håndtag og med et indvendigt rum lukket med lynlås. Mærket Christian Dior Bagage, Paris Made in France, Garanti Scotchgard. Længde 40, bredde 15, højde 25 cm.
Brugsslitage. Nøgler og lås medfølger. Nøgledæksel løst og mangler beslag.