448018. LAPIS LAZULI RING Sølv 925 forgyldt.
Ringen er lavet af 925 sølv, stemplet tilsvarende og fuldstændig forgyldt. Ringhovedet er sat med en kongeblå navette-formet lapis lazuli. Ringskuldrene er blomstret piercing.
RG 56 = ringbåndets indre diameter 18 mm, ringhoved 20,2 x 19,4 mm, lapis lazuli 17,8 x 12,7 mm, vægt 5,7 gram.