ARNOLD WILLIAM PEDERSEN. "VINTER I LANDSBYEN".

447982. ARNOLD WILLIAM PEDERSEN. "VINTER I LANDSBYEN".

Arnold William Pedersen (1912-1986), kendt dansk ekspressionist, olie på lærred, midten af 1900-tallet, nederst til højre. signeret, Vinter i landsbyen, 48 x 58 cm.

indrammet.

Få foretaget en gratis vurdering!

indrammet.

Auktionshaus Demessieur
Adresse

Friedrich-Ebert-Straße 3
40210 Düsseldorf
Tyskland

Placering
Regal Showroom vorne
Antal besøg: 1.474