447982. ARNOLD WILLIAM PEDERSEN. "VINTER I LANDSBYEN".
Arnold William Pedersen (1912-1986), kendt dansk ekspressionist, olie på lærred, midten af 1900-tallet, nederst til højre. signeret, Vinter i landsbyen, 48 x 58 cm.