447905. FLODLANDSKAB, OLIE PÅ LÆRD.
Flodlandskab Olie på lærred, 20. århundrede, nederst til højre. skilt. ''J...Lind'' (?), muligvis Jakov Lind (1927-2007), østrigsk-engelsk forfatter, filminstruktør og maler, har siden 1970'erne beskæftiget sig med "akvarel"-maleri, atmosfærisk englandskab, farve ser ud til at være vasket, 67 x 99 cm.