THEO TOBIASSE. LITOGRAFI MED TILHØRENDE BOG.

4478102. THEO TOBIASSE. LITOGRAFI MED TILHØRENDE BOG.

Titel De røde sko, mål 57x77cm, stel størrelse 62x81 cm, signeret, bog H.C. Andersen Eventyr og fortællinger, mål ca. 22x27cm, signeret.
Litografien er afbildet i bogen.

Rammeslid, knive med små pletter.

Kunstner/designer

Theo Tobiasse (1927–2012)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Theo Tobiasse (1927–2012)

Antal besøg: 222