Et sæt med 5 glasgenstande, presset glas, 20. århundrede.

4476907. Et sæt med 5 glasgenstande, presset glas, 20. århundrede.

Skål, længde ca. 25 cm.
Hänkelvase, højde ca. 29 cm.
2 vaser, højde ca. 15 & 31 cm.
Karaffel, højde inkl. prop ca. 33,4 cm.

Slitage og alderstøj.
Mindste vase med mundmærke. Stødskader opstår.

Få foretaget en gratis vurdering!

Skål, længde ca. 25 cm.
Hänkelvase, højde ca. 29 cm.

Slitage og alderstøj.

Antal besøg: 180