Et spillebord fra det 19. århundrede.

4475571. Et spillebord fra det 19. århundrede.

Fineret i forskellige træsorter. Vendbar skive med skakbræt og filtet underside. Backammon-plan i rummet. Kasser med spilbrikker i sersjanten. Længde ca 75, bredde ca 57, højde ca 72 cm.

Renoveret og komplet. Revner og finérslid.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 958