En flot sommerfuglebroche og vedhæng kombineret, sat med tanzanitter, diamanter og rubiner, i sølv
Tanzanit ædelsten: naturlige; 9 x ovale, pæreformede og runde cabochoner; 11.00 karat i alt; indigoblå
Diamanter: naturlige; flere x blandet rundskåret; 1,48 karat i alt
Røde rubin ædelstenøjne: naturlige; 2 x rundt snit; 0,10 karat i alt
Broche: 925 sølv som stemplet; monteret med en løkke (til vedhæng) og en hængslet stift (til broche); mål 49 x 28 mm; vægt 10,5 gram.
Som ny, god.