447400. COMMODE.
447400. COMMODE.
Opbevaringsrum med skab og to skuffer. Tidligt 20. århundrede/19. århundrede. Marmorplade og dele til marmorhylde medfølger. Højde 74,5 cm, dybde 52 cm, bredde 79,5 cm.
Til montering af stenhylden kræves dyvler, Brugsslitage. Den praktiske træhylde inde i skabet kan være lidt senere.