GÖSTA CALMEYER, TILSKREVET, STEN I VANDMÆRKER.

4472262. GÖSTA CALMEYER, TILSKREVET, STEN I VANDMÆRKER.

Olie på lærred, ikke signeret, 87x106 cm.

Efter sigende blev oliemaleriet købt usigneret fra Calmeyer. Calmeyer ville efterfølgende besøge indehaveren for at underskrive værket med tilbagevirkende kraft - men det kom aldrig af.

Ramme med let håndteringsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 536