HANS J WEGNER. Sybord, model „AT-33", Andreas Tuck, Danmark.

4471995. HANS J WEGNER. Sybord, model „AT-33", Andreas Tuck, Danmark.

Ich. Udtræksskuffe med syindvendigt, udtrækkelig kurvkurv. Foldeskiver. Forbrændingsstemplet. Længde ca 66 - 117 cm, bredde ca 57,5 cm, højde ca 60 cm.

Slid og slitage. Pletter. Syindretning med skader.

Kunstner/designer

Hans J Wegner (1914–2007)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Hans J Wegner (1914–2007)

Antal besøg: 663