POUL CADOVIUS. Skab til reolsystem af egetræsfiner, Royal System, "System CADO", Danmark, 1900-tallets midte.

4471030. POUL CADOVIUS. Skab til reolsystem af egetræsfiner, Royal System, "System CADO", Danmark, 1900-tallets midte.

"System CADO" reolmodul/skab af egetræsfiner med skydelåger og indvendige skuffer og hylde. Designet af Poul Cadovius og fremstillet hos Royal System.

Mål:
Højde: 51,5 cm
Bredde: 80 cm
Dybde: 46 cm.

Alders- og brugsspor, herunder ridser, mærker, finerafslag, skjolder og hak.

Få foretaget en gratis vurdering!

Mål:
Højde: 51,5 cm
Bredde: 80 cm
Dybde: 46 cm.

Antal besøg: 323