12 kaffekopper med underkopper, kaffekande, tekande, flødekande, 12 tallerkener og en sukkerskål. Tallerkener og sukkerskålen fra "Svenska Slott". Kaffekoppernes højde er ca 5,5 cm.
Brugsslitage. Krackelyr og misfarvninger. Tekande med beskadiget knop. Der er mindre revner og Kantstødt.