446745. HALVMÅNEBORDE, et par, bejdset fyrretræ, nyrenæssance, slutningen af 1800-tallet.
Halvmåne bord på hjul og perlekant dekoration Diameter 119, højde 76 cm Leveres med et senere beslag til at have under bordet for mere stabilitet.
Tørre revner på kanten under bordpladen, ridser, Brugsslitage.