4463401. SKÆNK, 1930'er/1940'ere.
Fineret med blandt andet birk. Intarsia indretning, To døre med baghylder og skuffer.
Højde: 72 cm
Bredde: 151 cm
Dybde: 50 cm.
Ingen lås, mindre slid og alder, mærker, ridser og stødskader, ingen andre bemærkninger.
Nøgle/nøgler findes