Samling bestående af;
Niklas Ramberg, Lund;
Stolpeknap i forgyldt sølv.
Stangknap med rød fluxglassten.
2 postknapper, en med uidentificeret knap
Håkan Lärka, Ystad;
Gabriel Dahlberg, Lund;
Knap, forgyldt sølv, utydelige frimærker.
Skjortespænde, forgyldt sølv.
Lille stangknap, rød fluxglassten.
Åke Åkesson, Simrishamn;
4 knapper.
Nils Ramberg, Simrishamn;
Skjortespænde, filigran, forgyldt sølv, 1 bagplade løs.
Lille knap.
Erik Holmberg, Lund;
Sjalnåle med kæde, forgyldt sølv.
Carl Osberg, Lund;
Armbånd lavet af knap og majlor, L ca max 19,5 cm.
Gustaf Graumann, Falun, Broche.
Carl August Nilsson, Malmø, ring forgyldt sølv.
Lars Wilhelm Dahlberg, Lund, Stolpknapp.
Niclas Schale, Kungsbacka, Stangknap.
Ustemplet/utydeligt stemplet;
Halslås med 3 kæder, L ca. 36 cm.
Halskæde, ærteled, L ca. 120 cm.
Broche med engle charms.
Del af skjortespænde, rød fluxglassten.
3 stk. Hilsen med engle.
1 postknap, samt en del af postknappen.
3 stk. Knuderduver/papegøjer, 2 med sløjfe.
Totalvægt ekskl. rosetter omkring 230 gram.
Skader, slid, dele kan mangle.
Samling bestående af;
Niklas Ramberg, Lund;
Stolpeknap i forgyldt sølv.
Håkan Lärka, Ystad;
Gabriel Dahlberg, Lund;
Skjortespænde, forgyldt sølv.
Åke Åkesson, Simrishamn;
4 knapper.
Nils Ramberg, Simrishamn;
Lille knap.
Erik Holmberg, Lund;
Carl Osberg, Lund;
Ustemplet/utydeligt stemplet;
Broche med engle charms.
3 stk. Hilsen med engle.