1. Rosenholm, 12+12 stk, kaffeske længde 10,9 cm, kagegaffel 13,6 cm.
2. 6 skeer i ruskind, Wallins Silvervarfabrik, Ånge 1950-tal, længde 9 cm.
3. Spiseskefulde, 2 stk., Tyskland, ca 1900, længde 21 cm.
Brugsslitage, Rosenholm bestik med indgraveret S.