BUFFET, mahognibejdset eg, Art Nouveau, første del af det 20. århundrede.

445991. BUFFET, mahognibejdset eg, Art Nouveau, første del af det 20. århundrede.

Essay med skåret dekor af egeblade. Med skuffer og skabsdele. Længde 140 cm. Bredde 55 cm. Højde 142 cm.

Mindre slitage, ridser og blå mærker. En boring med bunden. Der mangler en håndtagsbeslag. Der er ingen nøgler til boksene.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Antal besøg: 358