445878. OVN, Støbejern, J & CG Bolinders AB Stockholm, No 22, 18/1900-tallet.
Længde ca 55 cm.
Bredde ca 47 cm.
Højde ca 84 cm.
En del af kammen mangler, samt røgpiben.
Brugsslitage, rustangreb, ridser, pletter, mærker, anløbning, suppleret, revner på bagsiden.