BORDSPEJL, forgyldt, gustaviansk, 1700-tallet.

445757. BORDSPEJL, forgyldt, gustaviansk, 1700-tallet.

Bordspejl med gennembrudt krone Højde 34, bredde 17 cm.

Kammen brækket af, senere spejlglas knust, tab af forgyldning, spejlets fod mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 428