VASE OG SKÅL MED LÅG, malakit, bøhmisk, 20. århundrede.

445684. VASE OG SKÅL MED LÅG, malakit, bøhmisk, 20. århundrede.

Vase, højde 14,5 cm Skål med låg, højde 8 cm. diameter 9,5 cm.

Brugsslitage Lille Kantstødt på indersiden af låget og flere små Kantstødt på skålens overkant.

Få foretaget en gratis vurdering!

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besøg: 1.018