ERIK HÖGLUND, lysekrone, model nummer 305. Bryllup.
4453672. ERIK HÖGLUND, lysekrone, model nummer 305. Bryllup.
Ramme i smedejern med glasapplikationer. Til 12 stearinlys. H ca. 90 cm. 2 led på 17 cm medfølger.
Slid og slitage. Et blåt prisme mangler på et vedhæng. Samt et helt vedhæng, hvor begge prismer mangler. . To ekstra prismer (stor blå) inkluderet. To beslag til prismer medfølger. Den runde glasplade ovenfor på min klode med reparation.