ORREFORS GLASOBJEKTER, 4 stk.

ORREFORS GLASOBJEKTER, 4 stk.
4452314. ORREFORS GLASOBJEKTER, 4 stk.

SKÅLE, 2 stk, „Sofiero“, Gunnar Cyrén. Den større skål er signeret.
Skål 1 - diameter: 15 cm, højde: 11,5 cm.
Skål 2: diameter: 11,5 cm, højde: ca. 8,5 cm.

SKÅL TIL FODS, „Maja“, Eva Englund, malet dekor, signeret.
Diameter: ca. 12,5 cm, højde: ca. 10,5 cm.

VINGLAS, et par, „Linnea“, Eva Englund, malet dekor.
Diameter: ca. 8 cm, højde: ca. 21 cm.

Mindre slitage, mindre ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 355