ET VICTORIANSK SØLVKRYDDERISÆT I FIRE DELE.

4448476. ET VICTORIANSK SØLVKRYDDERISÆT I FIRE DELE.

Af dekorativt gennemboret design og alle med blå glasforinger, herunder et par salte, sennepsgryde med låg med senere matchet ske og en ryster, stemplet Haseler Brothers (Edward John Haseler & Noble Haseler), Birmingham, 1898 og 1899. Samlet sølvvægt 5.56ozt.

Generelt godt, noget alder og brugsslitage, se online billeder.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 139