SERVICE, 63 stykker, flydende blå, vin, Arthur Percy, Gefle.

444840. SERVICE, 63 stykker, flydende blå, vin, Arthur Percy, Gefle.

19 tallerkener, 5 stk uden afvisning, diameter 22 cm 16 dybe tallerkener, 7 stk uden afvisning, diameter 25 cm 12 tallerkener, 4 stk uden afvisning, diameter 25 cm 6 tallerkener med misfarvning og afvisning, diameter 19,5 cm 2 tallerkener med misfarvning , længde 22 cm 5 fade, et med skår og misfarvning, længde 23,5 - 40 cm Skål med låg, højde 13 cm, diameter 24 cm Kande med skår, højde 16,5 cm Sauceskål, længde 21 cm, højde 10 cm.

Brugsslitage og skader på flere dele, se beskrivelse.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 897