SERVICE, 63 stykker, flydende blå, vin, Arthur Percy, Gefle.
444840. SERVICE, 63 stykker, flydende blå, vin, Arthur Percy, Gefle.
19 tallerkener, 5 stk uden afvisning, diameter 22 cm 16 dybe tallerkener, 7 stk uden afvisning, diameter 25 cm 12 tallerkener, 4 stk uden afvisning, diameter 25 cm 6 tallerkener med misfarvning og afvisning, diameter 19,5 cm 2 tallerkener med misfarvning , længde 22 cm 5 fade, et med skår og misfarvning, længde 23,5 - 40 cm Skål med låg, højde 13 cm, diameter 24 cm Kande med skår, højde 16,5 cm Sauceskål, længde 21 cm, højde 10 cm.
Brugsslitage og skader på flere dele, se beskrivelse.