VÄRJA, Sverige, 19. århundrede.

4445399. VÄRJA, Sverige, 19. århundrede.

Beslag lavet af messing og træ, dobbeltkantet blad.
Bladlængde 73,5cm.
Total længde 89cm.

Brug/aldersslitage, brudt vikling på håndtaget, meget hak og glidning på bladet. Karret mangler.

Tema

Militaria

Få foretaget en gratis vurdering!

Bladlængde 73,5cm.
Total længde 89cm.

Tema

Militaria

Antal besøg: 718