444445. SERVICEDELE, 56 dele, "Ure", GEFLE, første halvdel af det 20. århundrede.
Kande, højde 15,5 cm.
Sovsekande, højde 7,5 cm.
Tallerkener, 14 stk., diameter 24,5 cm.
Dybe tallerkener, 9 stk., diameter 24,5 cm.
Tallerkener, 18 stykker, diameter 19 cm.
9-delt serveringsfad, 23,5 - 40 cm.
4 dele gulerødder, 22 - 28,5 .
Brugsslitage, der opstår Kantstødt .