MAX ERNST. Bog/mappe „Les chiens ont soif“. Jacques Prévert. Paris 1964, nr 235.

4438977. MAX ERNST. Bog/mappe „Les chiens ont soif“. Jacques Prévert. Paris 1964, nr 235.

Herunder 2 farveætsninger signeret med blyant og 13 litografier efter originaler. Udgivet af Au Pont des Arts, Paris. I bogkassette, ca. 45 x 33 x 3 cm.

Litteratur
Spies/Leppien 98C.

Lidt gulnede blade. Ufuldstændig, 13 litografier mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Litteratur
Spies/Leppien 98C.

Antal besøg: 411