443805. SPISESTUEMØBLER, 5 stk., bondestil, 1900-tallet.
Bordlængde 91, længde med klapper udfoldet 132, bredde 61, højde 75 cm, sofalængde 149, bredde 53,5, ryghøjde 84, sædehøjde 42, sædedybde 50 cm Lænestolsryghøjde 83, sædehøjde 42, sædedybde 2 stole ryg højde 84, sæde højde 43,5, sæde dybde 47,5 cm.
Brugsslitage, mindre mærker og ridser. Mindre farvetab. Bordet med pletter og mærker.