4437448. FOLDEBORD, GREGORIANSK, ENGLAND, 1800-TAL.
Mahognifiner med trepasningsfod på kugleklofødder. Højde ca. 69 cm, diameter 101 cm.
Alder og brugsslitage, slid, mærker, overfladesnavs. Adskillelse sker på bordpladen, skal løses. Udfordrende låse.