ANDERS ZORN. „GULLI II“, ÆTSNING 1918.

4436859. ANDERS ZORN. „GULLI II“, ÆTSNING 1918.

Blyant signeret, signeret og dateret i pladen, pladeflade 198x148 cm, karmmål 40x32 cm.

Ikke undersøgt uden for rammen.

Kunstner/designer

Anders Zorn (1860–1920)

Tema

Anders Zorn: Engraver

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Anders Zorn (1860–1920)

Tema

Anders Zorn: Engraver

Antal besøg: 373