„MIRÓ LITHOGRAPHE“, bind I-VI, Maeght Paris.

4436851. „MIRÓ LITHOGRAPHE“, bind I-VI, Maeght Paris.

Bind I, 1930-1952, med 12 originale litografier, Paris 1972.
Bind II, 1953-1963, med 12 originale litografier, Paris 1975.
Bind III, 1964-1969, med 6 originale litografier, Paris 1976.
Bind IV, 1969-1972, med 6 originale litografier, Paris 1981.
Bind V, 1972-1975, Paris 1992.
Bind VI, 1976-1981, Paris 1992.
Ca. 33 x 25 x 4 cm hver.

Mindre slitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ca. 33 x 25 x 4 cm hver.

Mindre slitage.

Antal besøg: 398