SPEJL, sengustaviansk stil, 1800-tal.

4436207. SPEJL, sengustaviansk stil, 1800-tal.

Forgyldt træramme rigt dekoreret med urner, blomster, fugle og acanthus-motiver. Søjler med store bogstaver og baser, kanellerede. Facetteret spejl.

Dimensioner: højde ca. 165 cm, bredde ca. 88 cm. (på det bredeste).

Brugsslitage, revner, reparationer, mindre udsmykningstab.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 371