Sæt PORCELÆN & STENtøj 5 dele, Rörstrand, Gustavsberg.

443552. Sæt PORCELÆN & STENtøj 5 dele, Rörstrand, Gustavsberg.

To fade håndmalet af Olle Alberius, Diameter 18 cm og 20,5 cm, Rörstrand.

Kaffekande, Dart, design Stig Lindberg, Gustavsberg, højde 21 cm.

Vase, stentøj, design Lisa Larson, Gustavsberg, højde 15 cm.

Vase, stentøj, "Satsa" af Margareta Hennix, Gustavsberg, højde 16 cm.

Fedt Olle Alberius: Fabrikationsfejl, ridser.
Andet: Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Andet: Brugsslitage.

Antal besøg: 1.105